Logo

Son Zamanların En İyi 5 Bilgisayar Oyunu

By Fatih K. - 7 ay önce Genel 225 Görüntülenme 0 Yorum

2020 yılında bilgisayar üzerinde oynanan bilgisayar oyunlarını sayısı bir hayli arttı. 2020'de en çok oynanan oyunlar arasından 5 bilgisayar oyununu inceleyeceğim.


Video Oyunu Nedir?

Video oyunu, bilgisayar veya oyun konsolu gibi görüntü sinyali gönderen bir video ile görsel bir kullanıcı arayüzü kullanılarak oynanan oyun türü. Örnek vermek gerekirse GTA 5 oyunu video oyunudur.


2020 de En Çok Oynanan 5 Bilgisayar Oyunu
 

League of Legends

League of Legends, Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan bir video oyunudur. MOBA türü strateji oyunu olan LOL, çok oynanan oyunlardan. League of Legends oyununda, her bir takımda beş güçlü lider bulunduran ve birbirine düşman olan 2 farklı takımın birbirlerine karşı savaştıkları üslerini, kalelerini yıktıkları bir strateji oyunudur.


 

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Hearthstone: Heroes of Warcraft, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen oynaması ücretsiz bir oyundur. Oyun bir kart oyunu. Yani kart seçimi yaparken, stratejilerinin seçilebildiği maçların yapıldığı, her maçta 1 puan kazanıldığı, ayrıca puanı 0 olan oyuncunun oyunu kaybettiği ve ister oyunculara karşı isterse bilgisayarlara karşı oynanabilen bu oyun, dünyada en çok oynanan oyunlar arasında.Fortnite

Fortnite, Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilen ve Epic Games tarafından 25 Temmuz 2017 tarihinde yayınlanan nişancı oyunu. Oyun, 4 kişiye kadar eşli oynanışa, sahip bir görev yapma oyunu. Fortnite da en çok oynana oyunlar arasında.Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive ya da bilinen kısa adıyla CS:GO, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyunda botlarla da yani çevrim içi olmadan da oynayabilirsiniz yani hem tek oyunculu hem de çok oyunculu olarak oynanabilen bir tür savaş stratejisi oyunu. En çok oynanan oyunlar listesinde yerini Counter-Strike: Global Offensive oyunu da aldı :)PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds)

PlayerUnknown's Battlegrounds kısaltmasıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunu. PUBG belki adını son zamanlarda sürekli duyduğunuz bir oyun olabilir.Çünkü gerçekten çok oynanan oyunlar arasında. Oyunu kısaca açıklamak gerekirse, 100 oyuncunun uçaktan yeryüzüne atlayarak başladığı ve oyun oynarken silahlar, kasklar gibi ekipmanlar, cephanelikler toplandığı, giderek daralan alanda oyuncuların birbirlerini öldürerek kazanın, kazananların belirlendiği (eğer takım ise o takım olarak mücadele edip, takım olarak kazanılabilir diye biliyorum) bir oyundur.Haricinde dünya üzerinde en çok oynanan bir çok oyun daha var, örneğin Minecraft, Grand Theft Auto V (GTA 5).

Bu yazımda sizlere dünyada en çok oynanan bazı oyunları tanıttım, umarım yazımızı beğenirsiniz. Daha çok makale ve bilgi için, websitemizi ve Instagram sayfamızı incelemeyi unutmayın. :) Kaynak olarak kullandığım websitesi buradadır.