Logo

Siber güvenlik nedir?

By Yusuf B. - 9 ay önce Siber Güvenlik 257 Görüntülenme 0 Yorum

Siber güvenlik nedir? Hayatımızda nerelerde vardır? Siber güvenliğin önemi nedir?


  Günden güne gelişen teknoloji ile birlikte kişilere veya kurumlara yapılan saldırılar artmakta ve beraberinde siber korsanları çoğaltmaktadır. 

Siber güvenlik, bilgi güvenliğinden bilgisayar, ağlara ve birçok teknolojik cihazların güvenliğini korumak amacıyla oluşmuş bir alandır. Birçok devlet ve devlet kurumları tarafından da önemsenmiş olup devletin ve kurumların kritik alt yapılarını ve teknolojik cihazları güvende tutmak için benimsenmiş bir alandır.

Aslında biraz geniş bir çerçeveden bakıldığında birçok önemli yerde siber güvenliğin önemi var. En basitinden herkesin cebindeki telefondan veya elindeki bilgisayarlara kadar geniş bir önemi vardır. Teknolojinin yaygın olmadığı dönemlerde nasıl ki bir insan için en önemli varlıkları olan kişisel bilgileri veya cebindeki para ise günümüzde de, teknolojiyi kullanan biri için online hizmetlerdeki bilgileri ve banka hesabındaki paralarıdır. Siber güvenlik hayatımızda büyük bir yere sahip desek yanlış olmaz sanırım. 

Sitemizdeki diğer yazılara göz atmayı, yazımızı beğendiyseniz arkadaşlarınız ile ya da tanıdıklarınız ile paylaşmayı unutmayın sağlıcakla kalın.