Logo

Teknoloji Ne Demek?

By Fatih K. - 10 ay önce Teknoloji 276 Görüntülenme 0 Yorum

Teknoloji nedir? Teknoloji ne demektir? Teknolojiler önemli midir? Teknolojiler hayatı nasıl etkiler?


Teknoloji nedir? Teknoloji ne demektir? Teknolojiler önemli midir?

Günümüz dünyasında, hayat çok kolaylaştı. Eskiden uzaktaki insanlar arasındaki iletişim oldukça zor olabiliyordu. Örnek vermek gerekirse, bazen yolculuklar belkide aylar alabiliyordu. Dolayısıyla iletişim günümüzdeki şeklinden belki de baya baya zordu. Şimdi cep telefonları aracılığıyla, uzaktaki belki de dünyanın öbür ucundaki insanlar ile konuşabilmek, haberleşebilmek çok kolay.

Arabaları düşünmek gerekirse, uzaktaki bir yere eskiye göre çok daha hızlı bir şekilde gidebiliriz. Tabi arabadan hızlısı da var. Mesela uçaklar ile belki de saatler içerisinde istediğimiz noktaya ulaşabiliriz. Bu şekilde düşünülürse, hayat artık çok kolaylaştı. Bilgisayar aracılığıyla, bazı işlemler çok kolay yapılabilecek duruma geldi. Tabi, bilgisayar da bayağı gelişti. Eskilerde daha düşük, tabiri caiz ise daha kötü bilgisayar sistemleri var iken şimdi çok güçlü sistemler ile karşılaşmak mümkün. Telefonlar bile öyle, artık çok geliştiler. İşte bunların hepsini bence bir kategoride toplayabiliriz, teknoloji. Teknoloji nedir ve ne demektir bunu özetledim bu kısımda.

Şimdi teknolojiler önemli midir konusuna gelelim. Üstte bahsettiğime bakılarak bir sonuca varmak gerekirse, bu sonuç muhtemelen evet olacaktır. Ulaşım, haberleşme, bilgiye kolay erişme vb. durumlar önemlidir bana kalırsa. İnternet teknolojisine kim önemsiz diyebilir ki? Resmen büyük bir kütüphane. Bilgiye kolay erişebilme imkanı sağlıyor, buradan da sonuç çıkarırsak muhtemelen önemli olacaktır.


Umarım aklınızda teknolojiye dair fikirler oluşmuştur. Yazımı okuduysanız çok teşekkür ederim, eğer daha fazla araştırma yapmak isterseniz internet teknolojisini kullanabilirsiniz. 
wink

Sitemizdeki diğer yazılara göz atmayı, yazımızı beğendiyseniz arkadaşlarınız ile ya da tanıdıklarınız ile paylaşmayı unutmayın sağlıcakla kalın.